EestiEnglishРусский
Avalikud ülesastumised                 2022:OOTAME
RÕÕMSAID
UUDISEID!

HOIDKE TERVIST!                    


 
 

AjaluguAnsambel L'Dorado on loodud 1993 aasta lõpus ning esimene esinemine toimus aastavahetusel vastu 1994't aastat Tallinna Mustpeade Majas ja peale aastavahetust Eeslitallis.

Kralli versioon -
// .... saime mingil sumedal suvööl Tartu linna ööpoes kokku Jaan Sööd'iga, kes oli sattunud sinna poodi samal eesmärgil, mis minagi. Jätkasime ööd koos väikese pundi kultuurategelsatega Söödi lähedalasuvas korteris ja lahutamatuks kaaslaseks oli meile kitarr. Hommikupäikese juures sai arutletud teemal, et maailmas on palju hääd muusikat (mul oli kodus kapi serval kõik "Laulge kaasa" numbrid), mis ajaloohõlma vajunud ja mida oleks huvitav interpreteerida (arvan, et see sõna tol hetkel välja ei tulnud ja on väike ajaloomoonutus). Mina pakkusin välja lavaka kursavenna Raagi, kel käed otsisid siledaid pindu, mida tümitada ja Sööt pakkus välja Tarz'i Jäääär'est
kui bassisti .
Esimene kohtumine uute kultuuriedendajatega toimus minu mälu järgi Mustpeade maja keldrikohvikus ja suhete edasiarenemisel liikusime Krahli poole, kus nii Jaan kui ka Tarz sel ajal töötasid baarimeestena. Mitu aastat pakkus Krahl'i teater ja puhvet meile ulualust (siiani suurimad tänud usalduse ja toetuse eest) - seal oli meie bändi prooviruum ja sealsel puhveti laval sai meile kaasa elada mitme aasta vältel ja kui iga nädal ei kannatanud reklaami mõttes L'Dorado't nimetada, siis jätkas sama koosseis "Jaan Sööt ja sõbrad" või "Raag ja sõbrad" - kogemusi tuli küllaga. Sellise koosseisu võlud olid lisaks koosharjumisele ka tõelised pärlid, mis kaunistasid meie esinemisis - Peeter Kopvillem ja Arne Tork Kanadast jne.
Üleval üks  harvadest kaadritest algusajast Krah'li puhvetis.

Ah jaa. Bändi nime elik kirjapildi pakkus välja minu klassivend Tamur Tohver ja alguses oli nimeks L'Dorado EB, mille laiendi EB tähendus oli lihtne - "excuse me band". Mingil ajal kadus laiend ära, kas siis puht mugavusest nime kirjutamisel või arusaamast oskuste järgmisele tasandile jõudmisest - võta nüüd kinni. Ja esialgseteks lavakostüümideks olid smokingud või nagu pildilt näha - mehed ülikonnastatud ja lipsudega.... //
Katkend T.Krall'i ilmumata elulooraamatust

Kollektiiv alustas neljaliikmelisena (Tarvo Krall, Tarvo Jaaksoo, Andres Raag ja Jaan Sööt).

Peale üheaastast tegutsemist lahkus ansamblist kitarrist Jaan Sööt ning paari kuu möödudes tuli tema asemele Mart Pauklin.

1998-st aastast lisandus ansamblisse ka trummar Toomas Rull .


1998. aastal tehti esimene suvine turnee mööda Eestit koos ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing. Sarnane turnee toimus ka aastal 1999 kui Väikeste Lõõtspillide Ühingul täitus kümme ja L'Dorado'l viis tegutsemisaastat.

Ansamblit on erinevatel ajajärkudel aidanud kontserditel (muusikute keeles  - kehaks käinud) paljud head ja lugupeetud rahvakunstnikud:

löökpillid -
Anneli Kadakas, Tiit Kevad, Mait Seger, Ivo Varts, Tanel Ruben, Aivar Vassiljev, Jaak Ahelik, Helena Victoria Kirss,  Liina Amon.

bass - Mihkel Mälgand, Raul Vaigla, Tõnis Tüür, Kalle Tetsmann .

Repertuaaris on peamiselt Ladina-Ameerikalik muusika ja seda enamasti eesti keelde tõlgituna. Kuna repertuaar on lustlik nii muusikalises kui ka tekstilises osas siis sobib ansambel hästi nii pubidesse kui suurematele festivalidele, kui ka näiteks asutuste koosviibimistele.


Praeguseks on ilmunud neli albumit:
 
"Kuuba Pulm"    1996
Külalissolistideks Evelyn Samuel , Rauno Pehka ja Kalle Klein.
Salvestatud Eesti Raadio's (Vello Meier) ja Tallinna Linnahalli helistuudios (Elmo Värk - 9, 12, 14) kevadel 1996.
Väljaandjaks Fifaa Artist, hiljem
© L'Dorado 1998

"Karneval"    1998
Lindistus toimus "XL Studio"s, helid talletas - Oleg Davidovitch.
Väljaandja:
1998 L'Dorado/Hyper Promoter HP 1010.2

"Siivutu - Sa mulle meeldid nii"    2000
Külalismuusikuteks Raido Koppel VLÜ'st nuppakordionil  ja Jaak Vasar trompetil.
Lindistus toimus Eesti Raadio's, helid talletas Teet Kehlmann.
Väljaandja:
© 2000 hyper.elwood/L'Dorado 

"Kahe Samba Vahel"    2003

Külalislaulja Hanna Lotte Krall.
Salvestatud 2003 kevadel Downtown Stuudios Johannes Lõhmuse abiga.
Väljaandja:
©
L'Dorado 2003

Ikka Teie,